KONST / Litografier / Färglitografi 9625370
*
nr 962 5370
Ilon Wikland
(f. 1930), Sverige
Färglitografi, Ilon Wikland (f. 1930), Dalarö, PT 10/11, motivet: 43x 52 cm, yttermått: 58x66 cm
Ilon Wikland, född 1930 i Estland, illustratör.
Följerätt
Utrop:
1.500 kr
Såld:
2.400 kr
Sista tid för bud online:
måndag 18 maj 2015
kl 20:53:03
- Budhistorik
Tid
Kund
Bud
16/5 16:52:46
1
2.200 kr
18/5 13:31:38
2
1.200 kr
18/5 13:31:38
1
1.300 kr (Budbetjänt)
18/5 16:33:51
2
1.500 kr
18/5 16:33:51
1
1.600 kr (Budbetjänt)
18/5 16:51:43
2
2.000 kr
18/5 16:51:43
1
2.200 kr (Budbetjänt)
18/5 16:55:11
3
Vinnande bud
18/5 16:57:07
3
justering av budtak
Läs om budbetjänten
- Specialauktion
- Konstnär/Designer
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: dalarö färglitografi grafik ilon wikland litografi litografier litografiskt blad svensk konst svensk konstnär svenska konstnärer sverige
-
3258 Färglitografi
2 st, Anders Fogelin (1933-1982), Sverige. Signera..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
3 juni kl 20:46
-
9114 Färglitografi
Bengt Ã…berg (f. 1941), Sverige. Komposition. Signe..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
3 juni kl 20:26
-
3116 Färglitografi
Einar Jolin (1890-1976), Sverige. Signerad, numrer..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
3 juni kl 19:23
-
8264 Färglitografi
Jan Roede. Signerad, numrerad 87/100, daterad 1993..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
3 juni kl 20:29
-
3182 Färglitografi
Karl Momen (f. 1935), Sverige. Signerad, numrerad ..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
3 juni kl 20:01
-
9271 Färglitografi
Peter Dahl (1934-2019), Sverige. "Modelltecknaren"..//
Aktuellt bud: 300 kr
Auktionen avslutas
nu på måndag
3 juni kl 20:10
*
Ilon Wikland
Ilon Wikland, född 1930 i Estland, illustratör.
Läs om budbetjänten
nr 962 5370
Ilon Wikland
(f. 1930), Sverige
Färglitografi, Ilon Wikland (f. 1930), Dalarö, PT 10/11, motivet: 43x 52 cm, yttermått: 58x66 cm
Ilon Wikland, född 1930 i Estland, illustratör.
Följerätt | |
---|---|
Utrop: | 1.500 kr |
Såld: | 2.400 kr |
Sista tid för bud online: |
måndag 18 maj 2015 |
- Budhistorik
Tid | Kund | Bud |
---|---|---|
16/5 16:52:46 | 1 | 2.200 kr |
18/5 13:31:38 | 2 | 1.200 kr |
18/5 13:31:38 | 1 | 1.300 kr (Budbetjänt) |
18/5 16:33:51 | 2 | 1.500 kr |
18/5 16:33:51 | 1 | 1.600 kr (Budbetjänt) |
18/5 16:51:43 | 2 | 2.000 kr |
18/5 16:51:43 | 1 | 2.200 kr (Budbetjänt) |
18/5 16:55:11 | 3 | Vinnande bud |
18/5 16:57:07 | 3 | justering av budtak |
Läs om budbetjänten
- Specialauktion
- Konstnär/Designer
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: dalarö färglitografi grafik ilon wikland litografi litografier litografiskt blad svensk konst svensk konstnär svenska konstnärer sverige
-
3258 Färglitografi
2 st, Anders Fogelin (1933-1982), Sverige. Signera..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
3 juni kl 20:46 -
9114 Färglitografi
Bengt Ã…berg (f. 1941), Sverige. Komposition. Signe..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
3 juni kl 20:26 -
3116 Färglitografi
Einar Jolin (1890-1976), Sverige. Signerad, numrer..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
3 juni kl 19:23
-
8264 Färglitografi
Jan Roede. Signerad, numrerad 87/100, daterad 1993..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
3 juni kl 20:29 -
3182 Färglitografi
Karl Momen (f. 1935), Sverige. Signerad, numrerad ..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
3 juni kl 20:01 -
9271 Färglitografi
Peter Dahl (1934-2019), Sverige. "Modelltecknaren"..//
Aktuellt bud: 300 kr
Auktionen avslutas
nu på måndag
3 juni kl 20:10